piątek, 28 lipca 2017

5 PRZECZYTANYCH.... |HOMOSEKSUALIZM|

Cześć!
Witamy was w lipcowym wydaniu 5 przeczytanych! Poprzedni post tego typu znajdziecie tutaj (LINK). Dzisiaj przedstawimy wam pięć książek o tematyce homoseksualizmu lub tylko lekko stykającym się z nim. Także bez zbędnego przedłużania, zapraszam do czytania! 
"SIMON ORAZ INNI HOMO SAPIENS" BECKY ALBERTALLI - CÓRKA ZEUSA
Książka opowiada o zwykłym, młodym chłopaku, który ukrywa swoją orientację. Wszystkimi oprócz jednej osoby…. Blue, czyli chłopak, z którym Simon rozmawia mailowo. Mimo iż nigdy się nie spotkali, ufają sobie. Powieść nie jest idealna oraz napisana w sposób, któ®y mógłby nas zaskoczyć, ale jest bardzo przyjemna. Czyta się błyskawicznie, gdyż prawdopodobnie przeczytałam ją w kilka godzin!"DARY ANIOŁA" CASSANDRA CLARE – DERYN SHARP
Przeczuwam, że większość z Was zna tę serię. Temat związku dwóch mężczyzn jest poboczny, jednak ma wiele fanów. Mowa oczywiście o Magnusie i Aleku . Mam nadzieją, że nie jest to zbyt wielkim spoilerem. W końcu akcja między nimi zaczyna się dopiero w czwartym tomie, jednak warto być cierpiliwym.

"PRETTY LITTLE LIARS" SARA SHEPARD
Myślę, że wielu z was zna tę serię, chociażby z powodu serialu. Fabuła nie opiera się na homoseksualizmie, aczkolwiek jedna z głównych bohaterek, Emily, jest lesbijką. Krótko opowiem o czym są te książki… Jest grupka przyjaciółek. Pewnego dnia jedna z nich umiera, a pozostałe otrzymują wiadomości z pogróżkami od tajemniczego „A”. Przyznam szczerze, że seria jest… słaba. Przeczytałam sześć części. Język jest prosty, bohaterowie ciekawi, ale nie są wyrysowani aż tak fenomenalnie, jednak historia jest tak wciągająca, że zanim się obejrzycie będziecie już na czwartej części!
"WILL GRAYSON WILL GRAYSON" JOHN GREEN, DAVID LEVITHAN
Na świecie zyją miliony ludzi. Każdy jest  oryginalny na swój własny sposób. Czasem zdarza się, że zupełnie obce sobie osoby dzielą to samo imię i nazwisko. Jednak... jakie jest prawdopodobieństwo, że się spotkają? To właśnie przytrafiło się tytułowym Willom.
Cała książka praktycznie opiera się na homoseualiźmie (nie da się tego ukryć). Jeżeli chcesz dowiedzieć się o tej książce więcej i poznać moją opinię kliknij tutaj: LINK
"TĘCZOWA KSIĄŻECZKA" JAMES DAWSON

Jest to poradnik dla nastolatków o społeczeństwie LGBT. Nie trzeba być od razu homoseksualistą  aby ją przeczytać, ale żeby dowiedzieć się wielu ciekawych faktów. Książka miała być napisana w „zabawny sposób” jednak ten humor był dla mnie sztuczny i nie śmieszył mnie. O kilku sprawach nadal nic nie wiedziałam i musiałam sobie je wygooglować, bo autor tak jak o nich wspomniał, to nie wytłumaczył ich. Miło, że ktoś wydał książkę, którą mogą przeczytać nastolatki, opowiadającą o LGBT nie w formie encyklopedii, aczkolwiek mi nie przypadła do gustu.
Także to byłoby na tyle! Nie mamy zbytnio pomysłu, co mogłoby być w sierpniowym wydaniu "5 przeczytanych" także piszcie wasze propozycje! Jednak wpadłyśmy na to, aby trochę poopowiadać wam o serialach, które oglądamy.
Mamy nadzieję, że post wam się podobał. Życzymy wam miłych wakacji i do napisania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz