wtorek, 4 lipca 2017

3. BOOKHAUL MAJ, CZERWIEC 2017


Cześć!
Witamy w kolejnych bookhaulu! Tym razem chcemy zaprezentować wam nasze wspólne zdobycze, które nabyłyśmy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Doszło do nas jedenaście pozycji, więc bez zbędnego przedłużania - zapraszamy!

DERYN SHARP"LOLEK" ADAM WAJRAK
Lolek jest kudłatym stworzeniem o wielkim sercu i trudnej przeszłości, który ma tylko jedno marzenie: znaleźć swoich ludzi. Ale trafić na tych właściwych wcale nie jest łatwo. Szczególnie zimą w okolicach Puszczy Białowieskiej.

Do napisania książki zainspirował Adama Wajraka psiak, który pewnego śnieżnego dnia pojawił się w życiu dziennikarza  i jego żony Nurii.  Dziś mieszka z nimi w Teremiskach, w Puszczy Białowieskiej.

Autorem ilustracji do "Lolka" jest znany z bestsellerowej "Rutki" Mariusz Andryszczyk.

Każdy pies marzy aby być z jakimś człowiekiem, a wielu ludzi marzy o tym by spotkać psa. Czasami wystarczy przypadek żeby się spotkać, a czasami trzeba się trochę rozejrzeć . Dlatego tę książeczkę dedykuję wszystkim pieskom, które jeszcze nie odnalazły swojego człowieka i  wszystkim ludziom którzy nie odnaleźli jeszcze swojego psa. A tym którzy się już odnaleźli życzę szczęścia.
Adam Wajrak

"MALFETTO. PÓŁNOCNA GWIAZDA" MARIE LU
Marie Lu zamyka historię Adeliny w zaskakującym i wspaniałym finale serii Malfetto. Adelina staje przeciwko tym, którzy ją zdradzili i dokonuje ostatecznej zemsty, a mrok z jej wnętrza zaczyna wymykać się spod kontroli i zatacza coraz szersze kręgi, zagrażając wszystkiemu, co dziewczyna osiągnęła. Kiedy pojawia się kolejne niebezpieczeństwo, Adelina musi rozdrapać stare rany, stawiając w niebezpieczeństwie nie tylko siebie, ale wszystkich malfetto. Aby chronić królestwo, Adelina i jej Drużyna Róży musi połączyć siły z Bractwem Sztyletu i wyruszyć na ryzykowaną wyprawę. Ten niełatwy sojusz może zaś okazać się prawdziwym niebezpieczeństwem.

"BAŚNIE OSOBLIWE" RANSOM RIGGS
Zbiór baśni towarzyszących bestsellerowej książce Osobliwy dom pani Peregrine zekranizowanej przez Tima Burtona.
Osobliwcy istnieli na świecie, zanim pani Peregrine stworzyła dla nich dom. Opowieści zebrane w tym zbiorze są właśnie o nich.
Zamożni kanibale, księżniczka o wężowym języku, pierwsza ymbrynka – to tylko niektóre z postaci, które pojawiają się w zaskakujących, błyskotliwych, czasem zabawnych, a czasem przerażających opowiadaniach składających się na ten tom. Opowieści o osobliwcach z zamierzchłych czasów zebrał i opatrzył komentarzem niewidzialny Millard Nullings, uczony, kolekcjoner wszystkiego, co osobliwe.

Opisy z: Lubimyczytac

CÓRKA ZEUSA


"MITOLOGIA NORDYCKA" NEIL GAIMAN
Wielkie nordyckie mity to jeden z korzeni, z których wyrasta nasza tradycja literacka - od Tolkiena, Alana Garnera i Rosemary Sutcliff po "Grę o tron" i komiksy Marvela. Stały się też inspiracją dla wielu obsypanych nagrodami bestsellerów Neila Gaimana. Teraz sam Gaiman sięga w odległą przeszłość do oryginalnych  źródeł tych opowieści, by przedstawić nam nowe, barwne i porywające wersje największych nordyckich historii. Dzięki niemu bogowie ożywają - pełni namiętności, złośliwi, wybuchowi, okrutni - a opowieść przenosi nas do ich świata - od zarania wszechrzeczy, aż po Ragnarok i zmierzch bogów. 

"MARIA ANTONINA. Z PAŁACU NA SZAFOT"JULIET GREY
Wersal, rok 1789. Kiedy wzbierająca rebelia dociera do bram pałacu, w spokojnie płynąc dostatnie życie Marii Antoniny wzdzierają się gwałt i przemoc. Jej dawniej lojalni poddani dążą do obalenia monarchii, więc dziedzicom korony francuskiej grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Po wymuszonej przeprowadce do pałacu Tuileries rodzina królewska żyje w oku rewolucyjnego cyklonu. Zewsząd otaczają ją wrogowie a sojuszników pozostała zaledwie garstka. Choć większość gróźb politycznych wymierzona jest bezpośrednio w królową, Maria Antonina nie przestaje być lojalną żoną i matką, wiernie stojącą u boku swojego męża Ludwika XVI, ze wszystkich sił chroniącą dzieci.  W tajemnicy przed nieprzyjaciółmi szuka sposobów wydostania rodziny ze szponów rebeliantów, wkrótce przekonuje się jednak, że przed niebezpieczeństwem nie ma ucieczki i że żadne z nich nie uniknie straszliwego losu


"CZERWIEŃ RUBINU" KERSTIN GIER (książka wygrana w konkursie)
Gwen to całkiem przeciętna nastolatka, choć pochodzi z nieprzeciętnej rodziny. Jej kuzynka Charlotta (przemądrzała zołza) jest nosicielką genu, dzięki któremu w wieku szesnastu lat zacznie podróżować w czasie. Ale czyżby Newton mylił się w obliczeniach? Niespodziewanie bowiem to Gwen przenosi się w czasie, a nie Charlotta! Dziewczyne obejmuje opieką prastara tajna organizacja, która ukrywa wiele tajemnic. A to nie koniec niespodzianek. Jest jeszcze jeden podróżnik w czasie - chłopak. Bardzo przystojny chłopak. Ale jak tu się zakochać, gdy los rzuca cię codziennie do innej epoki?

"LALKA" BOLESŁAW PRUS (książka, którą dostałam na zakończenie roku)


"MISERY" STEPHEN KING (recenzja)
"ZIELONA MILA" STEPHEN KING (recenzja)

"CMĘTARZ ZWIEŻĄT" STEPHEN KING
Zazwyczaj przeprowadzka to początek nowego życia, ale dla rodziy Creedów stała się początkiem końca. Na świecie istnieją dobre i złe miejsca. Nowy dom w Ludlow był niewątpliwie dobrym miejscem - przytulną, przyjazną wiejką przystanią po zgiełku i chaosie Chicago. Cudowne otoczenie Nowej Anglii, łąki, las; idealna siedziba dla młodego lekarza, jego żony, dwójki dzieci i kota. Wspaniała praca, mili sąsiedzi - i droga, po której nieustannie przetaczają się ciężarówki. Droga i miejsce za domem, w lesie, pełnie wzniesionych dziecięcymi rękami nagróbków, z napisem na brami: CMĘTARZ ZWIEŻĄT (cóż ortografia bywa trudna...)

"CARRIE" STEPHEN KING
Carrie White jest inna niż jej rówieśnicy. Nie chodzi na prywatki, nie interesują się nią chłopcy, stanowi obiekt kpin i docinków. Matka - religijna fanatyczka - a wszelką cenę usiłuje uchronić ją przed grzechem. Pewnego razu Carrie jednak się buntuje i idzie na szkolny bal. Gdy pada tam ofiarą okrutnego żartu, rozpętuje się piekło... Dziewczyna jest telekinetyczką o olbrzymiej mocy, która postanawia zemścić się na prześladowcach. Ci, którzy ją dręczyli, gorzko tego pożałują. 

Opisy: tyły książek

Jeszcze krótka informacja dla zainteresowanych. Książki Kinga, które posiadam wychodzą co dwa tygodnie w kiosku i jeśli zastanawia was, jak są wydane to tutaj powiem, jakie są moje odczucia. Książki mają prześliczne okładki, zresztą widać na zdjęciu. Grzbiety, zwłaszcza w kolekcji, też prezentują się dobrze, tyle, że mają numerki w zależności od pozycji. To znaczy... Przykładowo "Carrie", która wyszła, jako czwarta do kiosku ma na grzbiecie numer cztery. Literki są dość małe, ale nie aż tak maciupkie, aby do przesady narzekać. Po za tym wspaniały w dotyku papier! Także moje odczucia do tych pozycji są pozytywne!

***
Dziękujemy za wejście na naszego bloga! W komentarzu możecie podzielić się, czy czytaliście jakąś z tych pozycji! :D

2 komentarze:

 1. Przeczytałam dzisiaj ostatni tom Malfetto i zakończenie jest wstrząsające. Nie mogłabym wymarzyć sobie lepszego zakończenia tej trylogii. Jest idealne <3.

  papierowestrony.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki Kinga jak na razie czekają grzecznie w kolejce do przeczytania. Chodzi za mną "Czerwień rubinu". Waham się jeszcze nad tym czy ją kupić.

  Pozdrawiam!

  Zapraszam do siebie: annrecenzuje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń